Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
 
 
 
Rezervasyon
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı
Giriş gününüze özel 1 şişe şarap imkanı

 

Beldibi
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Tarihi, kültürü ve doğasıyla Antalya'nın en güzel köşelerinden birinde; Beldibi'nde Rixos konforunun ve kaliteli hizmet anlayışının lüksle buluşmasını deneyimleyeceksiniz. Beldibi’ne yürüyüş mesafesinde yer alan Rixos Beldibi, Antalya şehir merkezine 25 kilometre mesafede yer alırken Antalya Havalimanı’na ise 50 kilometre uzaklıktadır. Otelimiz ayrıca Kemer, Phaselis, Olympos ve 3 Adalar Dalış Merkezi gibi alternatif turizm alanlarına çok yakın bir konuma sahiptir. 

Beldibi Mağarası

Obaköy mevkiinde yer alan Beldibi Mağarası, hem tarih hem de doğa meraklılarının gözdesi olarak pek çok turistin uğrak yeridir. Antalya’nın en önemli prehistorik merkezlerinden biri olan Beldibi Mağarası’nda yapılan kazılarda Üst Paleolitik ve Mezolotik dönemlere ait aletlere rastlanmıştır. Çevresi çam ormanı ile sarılmış mağara, yerli ve yabancı ziyaretçilere açık olan bir arkeolojik sit alanıdır.

Phaselis Antik Kenti

M.Ö. VII. yüzyılda Rodoslular tarafından kurulan Phaselis Antik Kenti, eski zamanlarda kalabalık bir liman şehriymiş.  Zengin bir tarihi geçmişse sahip olan bu ören yeri; tarihi antik tiyatrosu, su kemeri, agorası ve hamamları ile dikkat çekiyor. Deniz ve tarihin bir arada bulunduğu eski yerleşim merkezi, antik kalıntılar eşliğinde denize girme deneyimi sunuyor. Tarihin dokusunun içinde yüzebileceğiniz Phaselis, mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Göynük Kanyonu

Dünyanın en iyi trekking parkurlarından biri olan Likya yolunun büyük bir bölümü bu kanyondan geçmektedir. Bir doğa harikası olan kanyona rehberli turlar da düzenlenebilmektedir. Bu gizemli ve otantik kanyonda doğal güzelliğiyle etkileyici şelalelerle de karşılaşabilirsiniz.

Perge Antik Kenti

Perge Antik Kenti, Helenistik ve Roma İmparatorluğu’nun izlerini taşımaktadır. Pamfilya Bölgesi’ne başkentlik yapmış antik kent; tiyatrosu, stadyumu, hamamı, nekropol ve agorası ile adeta bir açık hava müzesi. Arkeoloji meraklılarının, Kemer tatillerinde özellikle gitmesi gereken yerlerden biri. Eğer tarihe ilgi duyuyorsanız kentin sokaklarında dolaşarak tarihi yeniden yaşayabilirsiniz.

Olimpos

Antik Likya'nın en önemli liman kentlerinden biri olan Olimpos, arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altındadır. Hemen yakınında bulunan Çıralı ve Adrasan’ı da ziyaret edip doğa ile baş başa olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Mitolojik atmosferiyle Olimpos, kesinlikle gezmeniz gereken en özel yerlerden biri. Enfes doğası, Likya yolu yürüyüş parkurları, Caretta Caretta'ları, denize nazır antik şehir kalıntıları ve sönmeyen ateşiyle Yanartaş keşfetmenizi bekliyor.

Üç Adalar

Ünlü dalış noktası Üç Adalar;  Antalya'nın batısında, dünya kriterlerine uygun ender görülen dalış merkezlerinden birisidir. Bu dalış merkezi, su altı tutkunlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Geniş dalış bölgesinde Kanyon resifi başta olmak üzere 9 adet resif ve 2 adet su altı mağarası yer almaktadır. Rixos Beldibi’nde kalan dalış meraklısı misafirlerimiz için Antaya tatilinde gidilmesi gereken yerler kategorisinde önemli bir yer teşkil etmektedir.

 

Beldibi'nden Kareler

  • Rixos Beldibi
  • Rixos Beldibi
  • Rixos Beldibi
  • Rixos Beldibi
 
Yükleniyor